Skip links

[:tr][vc_row][vc_column width=”1/4″][thb_gap height=”1″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][thb_gap height=”100″][vc_column_text]

Stop Motion Tekniği Nedir?

Gündelik yaşamımızda kullandığımız 3 boyutlu hareketsiz nesneleri arka arkaya çekilen fotoğraflar yardımıyla hareketli hale getirilmesine stop-motion denilmektedir.

 

Stop Motion Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Anlatmak istediklerinizi müşterilerinize eğlendirerek gösterebilmek için,

Sıradanlığın dışına çıkmak için,

Müşterilerinizin gözünde sempati ve güven kazanabilmek için,

Gerçek hayatta anlatılması zor olan bir konuyu çok daha rahat ifade edebilmek için kullanılabilir.

 

Stop Motion Animasyonun Avantajları Nelerdir?

Teknolojiden biraz uzaklaşıp, eğlenceli bir tat arayışındaysanız stop-motion video tekniğini seçebilirsiniz.

İlgi çekicidir! Tekniği bakımından diğer dijital ve reel videolar arasından ayırt edilir.

HD Kameralar sayesinde yüksek kalitede çekim imkanı sağlar.

Hazırlanan çalışma grafik işlerinizde de kullanılmaya uygundur.

 

Stop Motion Oluşturulurken Nelerden Faydalanılır?

Hamur ve kuklalar stop-motion tekniğinin vazgeçilmezi olmuşlardır. Ancak bunların yanı sıra etrafınızda gördüğünüz çoğu madde bu yöntemle canlandırılabilir.

3D ve 2D teknikleriyle birlikte çalışarak farklı tasarımlar ortaya çıkarılabilir.

 

[su_heading size=”15″]NEDEN VİDEO? [/su_heading]

Görsel Anlatım Yolu

​Okuyarak edindiğiniz bir bilginin, hafızanıza yerleşme ihtimali %10’dur. Duyarak edindiğiniz bilgilerin %20’si ve görerek edindiğiniz bilgilerin %30’u aklınızda kalır. Video ise aynı anda bir çok duyuya hitap eder. Görme ve işitme bunlardan sadece ilk ikisi fakat konsantre olup izlenilen şeyin tam anlamıyla anlaşılmasına fazlasıyla yeter.  Youtube, diziler, viral videolar gibi görsel ve işitsel materyalleri izlemeye yeterince alışan hedef kitleniz, kendilerine aynı şekilde bir videoyla ulaşmanızı isteyecektir.

İnternette Kolay Yayılır

Türkiye televizyon izleme ve internette geçirilen süreler bakımından dünya sıralamasında ilk üçte yer alıyor.  Buda demek oluyor ki gerek televizyon gerekse internette görsel iletişimin önemi büyük. Özellikle internetten video izlemenin çok kolay hale gelmesi ile videolar hayatımızda önemli bir yere sahip oldu. Nerede olursak olalım, ister bilgisayardan, ister mobil cihazlardan videoya ulaşmak çok kolay.  Sosyal medyada da videonun değeri oldukça fazla. İnsanlar beğendikleri videoları, tanıdıklarıyla paylaşmak istiyorlar. Bu yüzden video çok kolay yayılabiliyor ve çok fazla kişi tarafından izlenebiliyor.

SEO İçin Birebirdir

İnternetin markalara sağladığı en büyük faydalardan biri markaların hedef kitleleriyle doğrudan iletişime geçebilmesi. Ancak bunu yapabilmek için internet aramalarınızın yani SEO optimizasyonlarınızın  doğuru yapılmış olması gerekiyor. Youtube, Google’ın sahibi olduğu bir video kanalı. Böylece Google’ın SEO çalışması Youtube üzerinden videolardaki içerik için de geçerli. Arama sonuçlarında ilk sayfada artık videolar çıkmakta. Bizimle çalıştığınızda videonuzu uygun anahtar kelimelerle arama motoruna optimize ederiz. Bu sayede hedef kitlenize etkili bir görsel materyalle ulaşabilir ve videonuzun izlenme analizlerini istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Video Pazarlama Verileri :

  • Optimize işlemleri yapılmış videolar  internet sitenizin Google’da ilk sayfada çıkma ihtimalini %96′ya kadar arttırıyor. (Kaynak:Forrester)
  • Videosu bulunan ürünleri satın alma oranı %95′e kadar artıyor. (Kaynak: Internet Retailer)
  • Sitede videonun bulunması sitede kalış süresini ortalama 2 dakika uzatıyor. (Comscore)

Örnek Animasyonlar 

 

 

             

             

 [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][:]

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.
İncele
Kaydır