Skip links

[:tr][vc_row][vc_column width=”1/4″][thb_gap height=”1″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][thb_gap height=”100″][vc_column_text]Motion Graphic Video Nedir?

Tasarımın ön planda olduğu etkileyeci hareketli grafikler sunan bir video animson türüdür. 3 Boyutlu ve 2 boyutlu seçenekleriyle özellikle jenerikler için idealdir.

 

Hareketli Grafikler Nerelerde Kullanılır?

Film, video, televizyon grafikleri, görsel efektler, reklamlar, etkileşimli sunumlar gibi ortamlarda görüntü ve yazıyı belli bir disiplin içerisinde bir araya getiren geniş bir tasarım ve üretim alanı olduğunu söyleyebiliriz.

 

İnfografik Animasyonun Avantajları Nelerdir?

Ses ve görüntüyü en iyi şekilde kullanır

Çoğunlukla amaç bir bilgi vermekten çok görsel tatminlik sağlamaktır.

Animasyonları sayesinde sürükleyicidir ve merak uyandırır.

İzleyiciyi sıkmadan tekrar tekrar gösterilebilir. Jenerikler, fragmanlar için uygundur.

 

Kime Yapıyoruz?

Biranima ; markalara, prodüksiyon hizmeti ihtiyacı olan ajanslara,, web sitelerine ve oyun şirketlerine hizmet sağlamaktadır.

 

[su_heading size=”15″]NEDEN VİDEO? [/su_heading]

Görsel Anlatım Yolu

​Okuyarak edindiğiniz bir bilginin, hafızanıza yerleşme ihtimali %10’dur. Duyarak edindiğiniz bilgilerin %20’si ve görerek edindiğiniz bilgilerin %30’u aklınızda kalır. Video ise aynı anda bir çok duyuya hitap eder. Görme ve işitme bunlardan sadece ilk ikisi fakat konsantre olup izlenilen şeyin tam anlamıyla anlaşılmasına fazlasıyla yeter.  Youtube, diziler, viral videolar gibi görsel ve işitsel materyalleri izlemeye yeterince alışan hedef kitleniz, kendilerine aynı şekilde bir videoyla ulaşmanızı isteyecektir.

İnternette Kolay Yayılır

Türkiye televizyon izleme ve internette geçirilen süreler bakımından dünya sıralamasında ilk üçte yer alıyor.  Buda demek oluyor ki gerek televizyon gerekse internette görsel iletişimin önemi büyük. Özellikle internetten video izlemenin çok kolay hale gelmesi ile videolar hayatımızda önemli bir yere sahip oldu. Nerede olursak olalım, ister bilgisayardan, ister mobil cihazlardan videoya ulaşmak çok kolay.  Sosyal medyada da videonun değeri oldukça fazla. İnsanlar beğendikleri videoları, tanıdıklarıyla paylaşmak istiyorlar. Bu yüzden video çok kolay yayılabiliyor ve çok fazla kişi tarafından izlenebiliyor.

SEO İçin Birebirdir

İnternetin markalara sağladığı en büyük faydalardan biri markaların hedef kitleleriyle doğrudan iletişime geçebilmesi. Ancak bunu yapabilmek için internet aramalarınızın yani SEO optimizasyonlarınızın  doğuru yapılmış olması gerekiyor. Youtube, Google’ın sahibi olduğu bir video kanalı. Böylece Google’ın SEO çalışması Youtube üzerinden videolardaki içerik için de geçerli. Arama sonuçlarında ilk sayfada artık videolar çıkmakta. Bizimle çalıştığınızda videonuzu uygun anahtar kelimelerle arama motoruna optimize ederiz. Bu sayede hedef kitlenize etkili bir görsel materyalle ulaşabilir ve videonuzun izlenme analizlerini istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Video Pazarlama Verileri :

  • Optimize işlemleri yapılmış videolar  internet sitenizin Google’da ilk sayfada çıkma ihtimalini %96′ya kadar arttırıyor. (Kaynak:Forrester)
  • Videosu bulunan ürünleri satın alma oranı %95′e kadar artıyor. (Kaynak: Internet Retailer)
  • Sitede videonun bulunması sitede kalış süresini ortalama 2 dakika uzatıyor. (Comscore)

Sektörden Örnek Animasyonlar 
           

            [/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row][:]

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.
İncele
Kaydır