Skip links

İnfografik Video Nedir?

İnfografikler daha çok kurumsal işlerde kullanılan, veri ve bilgilerin grafiklerle kolay anlaşılır biçimde anlatılması olarak bilinir. Çok farklı alanlarda kullanılabilmektedirler. Oluşturduğumuz infografik tasarımların animasyonlarla birleşmesine de infografik video denir.

Hangi Amaçlarla Kullanılabilir?

Anlatmakta zorlandığınız bilgi ve verileriniz varsa bunları grafik tasarımlar ve simgelerle kolaylaştırmak istiyorsanız

Verilerinizi müşterilerinize eğlenceli bir şekilde sunmak istiyorsanız,

Sunumlarınızı karmaşık ve sıkıcı görünümünden kurtarıp izleyicileri etkilemek istiyorsanız,

İnfografik Animasyonun Avantajları Nelerdir?

Karmaşık ve sıkıcı bir yazı veya sunuma  göre daha ilgi çekici gelir.

Kullanılan animasyon ve simgelerle akılda kalıcılığı oldukça fazladır.

Bilgiyi birden göstermediğimizden izleyicilerin gözünü korkutmaz.

Animasyonları sayesinde sürükleyicidir ve merak uyandırır.

Viral bir çalışma için oldukça uygundur.

Kime Yapıyoruz?

Biranima infografik video alanında; markalar, prodüksiyon hizmeti ihtiyacı olan ajanslar,kurumsal sunumlar, web siteleri ve oyun şirketlerine hizmet sağlamaktadır.

Nasıl Yapıyoruz?

NEDEN VİDEO?

Görsel Anlatım Yolu

​Okuyarak edindiğiniz bir bilginin, hafızanıza yerleşme ihtimali %10’dur. Duyarak edindiğiniz bilgilerin %20’si ve görerek edindiğiniz bilgilerin %30’u aklınızda kalır. Video ise aynı anda bir çok duyuya hitap eder. Görme ve işitme bunlardan sadece ilk ikisi fakat konsantre olup izlenilen şeyin tam anlamıyla anlaşılmasına fazlasıyla yeter.  Youtube, diziler, viral videolar gibi görsel ve işitsel materyalleri izlemeye yeterince alışan hedef kitleniz, kendilerine aynı şekilde bir videoyla ulaşmanızı isteyecektir.

İnternette Kolay Yayılır

Türkiye televizyon izleme ve internette geçirilen süreler bakımından dünya sıralamasında ilk üçte yer alıyor.  Buda demek oluyor ki gerek televizyon gerekse internette görsel iletişimin önemi büyük. Özellikle internetten video izlemenin çok kolay hale gelmesi ile videolar hayatımızda önemli bir yere sahip oldu. Nerede olursak olalım, ister bilgisayardan, ister mobil cihazlardan videoya ulaşmak çok kolay.  Sosyal medyada da videonun değeri oldukça fazla. İnsanlar beğendikleri videoları, tanıdıklarıyla paylaşmak istiyorlar. Bu yüzden video çok kolay yayılabiliyor ve çok fazla kişi tarafından izlenebiliyor.

SEO İçin Birebirdir

İnternetin markalara sağladığı en büyük faydalardan biri markaların hedef kitleleriyle doğrudan iletişime geçebilmesi. Ancak bunu yapabilmek için internet aramalarınızın yani SEO optimizasyonlarınızın  doğuru yapılmış olması gerekiyor. Youtube, Google’ın sahibi olduğu bir video kanalı. Böylece Google’ın SEO çalışması Youtube üzerinden videolardaki içerik için de geçerli. Arama sonuçlarında ilk sayfada artık videolar çıkmakta. Bizimle çalıştığınızda videonuzu uygun anahtar kelimelerle arama motoruna optimize ederiz. Bu sayede hedef kitlenize etkili bir görsel materyalle ulaşabilir ve videonuzun izlenme analizlerini istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Video Pazarlama Verileri :

  • Optimize işlemleri yapılmış videolar  internet sitenizin Google’da ilk sayfada çıkma ihtimalini %96′ya kadar arttırıyor. (Kaynak:Forrester)
  • Videosu bulunan ürünleri satın alma oranı %95′e kadar artıyor. (Kaynak: Internet Retailer)
  • Sitede videonun bulunması sitede kalış süresini ortalama 2 dakika uzatıyor. (Comscore)

Sektörden Örnek Animasyonlar 

             

             

             

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.
İncele
Kaydır