Skip links

[:tr]Sosyal Medyada Pazarlamanın Yıldızı Video[:]

[:tr][vc_row section_color=”dark-bg” el_class=”light-text text-center” css=”.vc_custom_1490111019090{background-color: #0a0a0a !important;}”][vc_column][vc_column_text]

Video İçerikleri Seçmek İçin 5 Sebep

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1490112218816{background-image: url(http://pixplay.com.tr/wp-content/uploads/2015/08/portfolio_detail_bg1s.png?id=2255) !important;}”][vc_column][thb_gap height=”20″][vc_column_text]Telefonunuzdan video oluşturmak kolaydır ve paylaşımı kolaydır. Kanallar ve teknoloji nihayet keyifli mobil video deneyimleri yaratacak kadar senkronize edildi. Periscope ve Blab gibi Snapchat ve canlı akışı yapılan uygulamalar, daha fazla video içeriğine yatırım yapmak için önemli araçlardır. Facebook, Instagram ve Twitter’un video içeriğine yenilenmiş odak noktası da önemli bileşenlerdir. Bu platformların tümü, güven oluşturan ve kuruluşunuzun müşterilerle daha fazla dakika ve daha anlamlı anlar geçirmesine izin veren video içeriği oluşturmanıza izin verir. Bu platformların tümünde video fırsatlarına bakmalısınız. Video kullanan bir tüketici ile harcayabileceğiniz zamanı, bir Tweetle harcadığınız zamana kıyasla karşılaştırın. Modern dijital dünya çok gürültülü. Her zamankinden daha fazla tüketen ve daha fazla içerik üretiyoruz. Bu rekabet eski başarı metriklerinin gerilemesine neden oluyor – sayfa görüntüleme sayısı düştü, sosyal paylaşım ağlarında daha az erişiyoruz, tüm içeriğe olan ilginin azaldığını görüyoruz. Üretilen tüm içeriğin görülmesi için yeterli zaman yok.

[su_highlight background=”#ffcc00″]Video, modern sosyal pazarlamacıya rekabette üstün bir avantaj sunmaktadır. [/su_highlight]

Sosyal pazarlamada daha fazla video kullanmanın bu avantajlarını düşünün.

1. Daha iyi hikaye anlatımı

Video iyi yapıldığında, bir hikaye anlatır. Görüntülerin ve metnin olamayacağı yollarla ilgi çeker. Instagram, test edebileceğiniz ve daha iyi bir video öyküsünü nasıl anlatacağınızı öğrenebileceğiniz harika bir platform haline geldi.

2. Daha duygusal

Müşteriler olarak, duygulara tepki gösteririz. Video, hareketli görüntüler, etkileyici sesler vasıtasıyla, hikayeyle duygu ifade etme fırsatı sunar. Bir müşteriye veya potansiyel müşteriye duygusal olarak bağlanabiliyorsanız, işletmenizin pazarlanmasında oldukça nadir bulunan bir şeyler yapmayı başardınız demektir. Nadir ve çok değerli.

3. Daha fazla insan.

Video, işletmenize şirketinizin ön ve merkezini oluşturan ve / veya temsil eden kişileri yerleştirme fırsatı verir. Bir müşteri işinizdeki insanları tanımaya başladığında, sizinle ve ürünlerinizle gerçek bağlantıları kurar ve güvenirler.

4. Dikkat edin

Çoğu işletme şu anda zorlayıcı video içeriği yaratmıyor. Ve eğer öyleyse, çoğunlukla Youtube’a itiliyor. Facebook ve Twitter, daha iyi minyatür resimler, otomatik oynatma ve harika reklam seçenekleri ile video içeriğini vurguluyor. Eğer şimdi grev yaparsanız, rakiplerinizin çoğu size yetişmek üzere oynuyor olacak.

5. Daha iyi farkındalık

Önde gelen bir sosyal ve video reklam satıcısı olan Mixpo’nun araştırmasına göre, sosyal ortamdaki video reklamlar, farkındalık yaratmada ve dönüşüm piramidinin en üstündeki pazarlama çabalarını desteklemede çok güçlü.

Video, müşterileri de dönüştürmek ve güven inşa etmek için kullanılabilir ancak bilinirliği ölçeklendirmek isterseniz, işletmeniz için mevcut en güçlü araçlardan biridir. Özellikle bunu Facebook ve Twitter reklam platformları tarafından sunulan karmaşık hedefleme seçenekleriyle eşleştirdiğinizde.[/vc_column_text][thb_gap height=”20″][vc_column_text]

Jason Keath Kimdir?

Sosyal Medya Eğitim Şirketi Sosyal Fresh’in CEO’su ve kurucusu. Jason sosyal medya danışmanı, sosyal medya hoparlörü ve endüstri analistidir. Sosyal medya stratejisi, topluluk oluşturma ve nüfuz politikası konularında kurum ve kuruluşlarla danışır.[/vc_column_text][thb_gap height=”20″][/vc_column][/vc_row][vc_row section_color=”dark-bg” el_class=”light-text text-center” css=”.vc_custom_1490110617960{background: #0a0a0a url(http://pixplay.com.tr/wp-content/uploads/2014/08/nesne3.png?id=2408) !important;}”][vc_column][thb_gap height=”20″][vc_column_text]

by Jason Keath on Mar 16, 2016

[/vc_column_text][thb_gap height=”20″][/vc_column][/vc_row][:]

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.
İncele
Kaydır