Skip links

[:tr]Video İçerikler İçin 15 İpucu[:]

[:tr][vc_row section_color=”dark-bg” el_class=”light-text text-center” css=”.vc_custom_1490111019090{background-color: #0a0a0a !important;}”][vc_column][vc_column_text]

Video İçerikler İçin 15 İpucu

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][thb_gap height=”20″][thb_image image=”3072″][thb_gap height=”20″][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1490112218816{background-image: url(http://pixplay.com.tr/wp-content/uploads/2015/08/portfolio_detail_bg1s.png?id=2255) !important;}”][vc_column][thb_gap height=”20″][vc_column_text]Neden Video? Neden şimdi?

Video içerik pazarlaması son yılların yükselme gösteren trendlerinden. Bunun sebeplerinden birincisi geniş internet bant genişliği sayesinde artık herhangi bir cihazdan kolaylıkla video izleyebiliyor olmamız. İkincisi akıllı telefonlarımız ile hayatımıza giren Instagram, Snapchat, Periskop gibi pek çok uygulama ile video içeriklerin oluşturulması ve görüntülenmesi kolaylaşıyor. Son olarak, işletmeler için video içerikler daha çok ilgi çekmesinin yanında daha az rekabet sunması dolayısıyla bir fırsat sunuyor. Ne kadar az rekabet olasa da iyi bir video her zaman ön plana çıkıyor. Başarılı bir video yolunda ipucu olacak rehberimiz hemen aşağıda.

1. Bir an yaratmaya çalışmayın

Viral olmak ya da bir eğilim başlatmak istediğiniz videoları oluşturmak yerine, web veya sektörünüzdeki mevcut sohbete dokunan video içeriği oluşturmayı deneyin.

2. Video, daha önce görmediğiniz bir şey olduğunda en iyi sonucu verir

Gerçekten orijinal bir şey yaratmak imkansız değilse de zor. Ancak, kitlenizi iyi analiz etmek veya rakiplerinizin neler yarattığını bilmek size yardımcı olabilir.

3. Video kalitesi konusunda baskı yapmayın.

İnsanlar daha gerçekçi hisseden şeylerle bağlantı kuruyorlar. Röportajlar, iPhone videoları ve titrek selfie videoları günlük yaşamlarımız için orijinaldir. Kamerayı fazla hareket ettirdiğiniz için, baştan çekim yapmayın.

4. Bir tarz bulun

Oluşturmak istediğiniz platform veya video türü ne olursa olsun, tutarlılık oluşturmak için fırsatlar arayın. Görüntüleyenlerinizi bir rutine dönüştürebiliyorsanız, uzun vadeli başarınıza büyük ölçüde yardımcı olur.

5. Etkilenenlerin video dağıtımında benzersiz bir önemi vardır.

Video içeriğinizin paylaşımına yardımcı olacak etkinlikliklere katılın. Bu, çalışanlar, müşteriler, endüstri liderleri, içerik oluşturucuları ve medyayı içerebilir.

6. Önceden hazırlanmış videolar oluşturun

Belirli bir olaya yanıt vermek veya işletmenizin hakkındaki sohbetlerde sıkça karşılaşılan bir soruyu / konuyu yanıtlamak için kullanılabilecek video ve animasyonlar oluşturun. Bu, özellikle müşteri hizmetleri, sık sorulan sorular ve etkinlikler için yararlıdır.

7. Snapchat’a günlük yayın gönderme konusunda stres yapmayın

Snapchat’da, başarılı olmak için her gün yazı göndermek zorunda değilsiniz. Haftada bir veya iki kez yayınlar ve hikayelerine% 90 veya daha yüksek yanıt oranı veren çok etkileşimli bir kitleye sahiptir. Snapchat’a en son gönderdiğinizden 8 gün geçtiyse, sorun değil.

8. Snapchat hikayelerinizi her gönderdiğinizde tanıtın.

Snapchat içeriğiniz bir silo. Herkes kitlenizde her günüzerinde oynamıyor. Snapchat hakkında söyleyecek bir şeyler olduğunda, bunu planlayın ve kitlenize bildirmek için tüm kaynaklarınızı kullanın.

9. Açılış sayfalarınızda video kullanın

Video açılış sayfası dönüşümlerinizi% 80 veya daha fazla artırabilir. Bu videoları yaklaşık 30 ila 60 saniye arasında tutun ve net bir harekete geçirici mesaj vermekten emin olun.

10. Facebook videosu daha yüksek etkileşim doğuruyor

Video, Facebook tarafından haberler beslemelerinde hâlâ vurgulanmaktadır. Video içeriğinin daha duygusal açıdan başlama eğiliminde olması gerçeği ile birlikte, videonun Facebook’ta diğer içeriklerden daha fazla yanıt oluşturduğu şaşırtıcı değildir.

11. İdeal video uzunluğu 60 saniyedir

Jeff, videonuzun çoğu için 60 saniye önerir. Sosyal Taze’de, uzman tavsiyelerinin çoğunda araziyi 30 saniye ile 3 dakika arasında küratörlüğe yaptık. Nedeni basit, videonuzun ne kadar uzun süre alınıyorsa etkileşiminiz de düşüyor.

12. Mümkünse daha iyi bir mikrofon kullanın

Ses kalitesi görsel kaliteden daha önemlidir. Animasyon ve videolarınızda iyi bir seslendirme sanatçısıyla çalışın.

13. Dikkat dağıttığında arka plandaki gürültüyü düzenleyin

Audacity gibi yazılımlar, videolarınızda rahatsız edici arka plan seslerini azaltmanıza veya ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir. Hikayenizi anlatırken ve dikkati dağıtmamıza yardımcı olduğunda, arka plan sesleri tutabilirsiniz.

14. Facebook videosu için, videoyu sessiz test edin

Videoların otomatik oynatılması Facebook’ta iyi işliyor ancak hedef kitlenin sesi duyması gerekiyorsa otomatik oynatma da işe yaramıyor. Facebook ve diğer video kanallarında çeşitli nedenlerle ses, görüntüleyenler için vurgulu görsellere odaklanan altyazılar ve videolar sonuçları iyileştirir. İzleyiciyi ilk birkaç saniyede yakalayan görsellere odaklanın.

15. Video içeriğinizin başarısını 2 şekilde ölçün

A. Bir video oluşturmak için gereken zamanı ve kaynakları analiz edin. Video içeriği başarısı, her videoyu yaratmanın maliyetinin ne kadar olduğuna bağlıdır.

B. Platforma özgü etkileşim metriklerini tanımlayın.[/vc_column_text][thb_gap height=”20″][vc_column_text]

Jason Keath Kimdir?

Sosyal Medya Eğitim Şirketi Sosyal Fresh’in CEO’su ve kurucusu. Jason sosyal medya danışmanı, sosyal medya hoparlörü ve endüstri analistidir. Sosyal medya stratejisi, topluluk oluşturma ve nüfuz politikası konularında kurum ve kuruluşlarla danışır.[/vc_column_text][thb_gap height=”20″][/vc_column][/vc_row][vc_row section_color=”dark-bg” el_class=”light-text text-center” css=”.vc_custom_1490110617960{background: #0a0a0a url(http://pixplay.com.tr/wp-content/uploads/2014/08/nesne3.png?id=2408) !important;}”][vc_column][thb_gap height=”20″][vc_column_text]

by Jason Keath on Mar 16, 2016

[/vc_column_text][thb_gap height=”20″][/vc_column][/vc_row][:]

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.
İncele
Kaydır