Skip links

[:tr]Frances – Grow Klip Animasyon[:]

[:tr][vc_row section_color=”dark-bg” el_class=”light-text text-center” css=”.vc_custom_1490111019090{background-color: #0a0a0a !important;}”][vc_column][vc_column_text]

GROW // Animasyon Klip

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row css=”.vc_custom_1490112218816{background-image: url(http://pixplay.com.tr/wp-content/uploads/2015/08/portfolio_detail_bg1s.png?id=2255) !important;}”][vc_column][thb_gap height=”20″][vc_column_text]BRIT adayı pop şarkıcı ve söz yazarı Frances ve yapım şirketi Universal Music Uk., son albümü “Grow” için reklam ajansı BBH ile ortaklaşa bir animasyonlu müzik videosu yayınladı. Aile içi şiddetle ilgili dokunaklı bir hikayeyi anlatıyor.

Bir kadın, dünyayı dolaşırken, hayalet gibi şeffaftır. Bir insanın kendi zihninde neredeyse görünmez olmuş ve bu inancına gündelik hayatın aceleyle, kaba uğraşlarıyla takviye edilmiş melankolik bir illüstrasyon-animasyon çalışması izliyoruz.

Ancak videoda sığınağı temsil eden başka bir kadın, sonunda onu görür ve ona dokunarak ulaşır ve animasyon umut ile sona erer.

Animasyon klip, 14 yaşındayken tanıştığı eşinin fiziksel ve psikolojik şiddetiyle on yılı boyunca yaşayan Melanie Clarke adında aile içi şiddet mağduru bir kadının öyküsünden uyarlanma.

Clarke: “Bu videoda yer almaktan çok memnun oldum. Kapalı kapılar ardındaki ev içi şiddetle yıllarca yaşıyordum. Hepsini kendim sakladım ve aileme ve arkadaşlarımma iyiyim demiştim. Eski eşim beni kasıtlı olarak izole etmişti; Onun kontrol etme yolları beni kendimi insanlardan soyutladı. Sığınma evinden destek aldım, sanki ışık yakan biri gibi. Yalnız olmadığımı, güvenli ve mutlu bir gelecekime kavuşabileceğimi anlamam için beni desteklediler.”diyor.

Müzisyen Frances, “Bu sığınma kampanyasının bir parçası olmaktan çok mutluyum” diyor. “Müziğime bir şeyler geri vermekten başka bir şey istemiyorum ve umarım ki şarkım” Grow “özelliğini taşıyan bu inanılmaz derecede önemli video, tüm dünyadaki insanlara, özellikle de aile içi şiddet yaşayan kadınlara yalnız olmadıklarını anlamalarını sağlar “dedi.

Bu klip animasyonu hazırlamak için için, Refuge, İngiliz yapım şirketi Not To Scale aracılığıyla BBH ve Güney Amerika animasyon kolektifi Le Cube’un yanı sıra, Universal Music UK’nin Creative & Commercial Partnerships bölümündeki Globe ile çalıştı. Angry Birds Film’i yöneten eski Disney animatörü Clay Kaytis, bu projede yaratıcı danışman olarak rol aldı.

İyi seyirler.

[/vc_column_text][thb_gap height=”20”][vc_column_text]Frances Kimdir?

Sophie Frances Cooke (Doğum: 27 Haziran 1993), İngiltere’den bir İngiliz şarkıcı ve söz yazarıdır.[/vc_column_text][thb_gap height=”20″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][thb_gap height=”20″][vc_video link=”https://youtu.be/hZRoXz7hxcU”][thb_gap height=”20″][/vc_column][/vc_row][vc_row section_color=”dark-bg” el_class=”light-text text-center” css=”.vc_custom_1490110617960{background: #0a0a0a url(http://pixplay.com.tr/wp-content/uploads/2014/08/nesne3.png?id=2408) !important;}”][vc_column][thb_gap height=”20″][vc_column_text]CREDITS
Client: Refuge

BBH Creative Team: Joe Seller and Lance Boreham
BBH Creative Directors: Jack Smedley and George Hackforth-Jones
BBH Deputy ECD: Ian Heartfield
BBH Business Lead: Holly Maguire
BBH Account Director: Lauren Thacker
BBH Communications Director: Isobel Thomas
Creative Consultant: Clay Kaytis
BBH Executive Producers: Natalie Parish, George Hackforth-Jones
BBH Producer: Sarah Finnigan-Walsh
Production Company: Not to Scale
Director: Ralph Karam – Le Cube
Production co EPs: Dan O’Rourke , Gustavo Karam, Juan Manuel Freire
Production co Producers: Francesca Di Muro, Mechi Serrano, Fernanda Soma
Animation Director: Sergio Slepczuk
DoP: Juan Maglione
Post Production: Sergio Pickelny & MPC
Music: Frances “Grow”
BBH Music Sync: TMR Black Sheep Music
BBH Head of Music: Ayla Master
BBH Dept Head of Music: Julz Baldwin
BBH Data Strategy Director: Saskia Jones[/vc_column_text][thb_gap height=”20″][/vc_column][/vc_row][:]

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.
İncele
Kaydır