Skip links

[:tr]

 

3D Printer Nedir?

3D Printer, bilgisayarda modellenmiş veya taratılmış 3 boyutlu bilgisayar datasını  elinizde tutabileceğiniz gerçek nesnelere dönüştüren makinedir. Geliştirilen farklı modelleriyle ile çok farklı  yazım tekniklerine sahip bu makineler, geleneksel yöntemler ile gerçekleştirilmesi mümkün olmayan üretim çeşitliliğine sahiptir. 

3D Printer Nasıl Çalışır?

1- Modelleme : Üretilecek olan ürünler bilgisayar programları ile 3 boyutlu modellenip datası oluşturulur. Her 3D yazıcının kendine has basım tekniği olduğundan doğru bir model alabilmek için makineyi tanımak ve ürünü ona göre hazırlamak oldukça önemlidir. Hazırlanan model .STL formatına çevrilerek baskıya hazır hale getirilir.

2- 3D Baskı: Basılacak olan ürüne göre malzeme  seçimi yapılır. Hazırlanan data makineye tanıtılarak baskı işlemi gerçekleştirilir.

3D Printer Teknolojisi Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

Sanayi, medikal, moda, eğlence,otomotiv ve savunma sanayine kadar çok çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. Kısaca kullanım alanı hayal gücüyle sınırlı denilebilir.

Sunduğumuz Hizmet Nedir?

Ürünlerinizin 3D yazıcıya uygun bir yöntem ile modellenmesini sağlıyor yazdırılmaya hazır hale getiriyoruz. İhtiyacınız halinde çözüm ortaklarımızın yardımıyla üretimlerinizi gerçekleştiriyoruz.[:]

Leave a comment

This website uses cookies to improve your web experience.
İncele
Kaydır