Skip links

PixPlay Studio

Marka ve ajanslar için video çözümler.

PIXPLAY SHOWREEL
İşimizi aşkla yapıyoruz ve çok seviliyoruz. İşte birlikte video yaptığımız markalar.

Video Üretim Süreci

1. Adım: Brief

Müşteriden brief alınır.

2. Adım: Senaryo

İhtiyacınıza uygun olan animasyon türü belirlenir ve briefiniz dikkate alınarak senaryo yazılır.

3. Adım: Geri Bildirim

Senaryo müşteriyle paylaşılır ve geri bildirimlerine göre gerekli düzeltmeler yapılır.

4. Adım Stroyboard

Videonuzun adım adım nasıl görüneceğini anlatan çizimler hazırlanır.

5. Adım: Illustrasyon

Animasyonda kullanılacak objeler, karakterlerin çizimi yapılır.

6. Adım: Seslendirme

Seçilen seslendirme sanatçısı ile stüdyo kaydı alınır.

7. Adım: Animasyon

Animasyon hazırlanır.

8. Adım: Miksaj

Animasyon, Seslendirme, Ses efektleri ve Müzik birleştirilerek videonuz oluşturulur.

"Dinleyicilerinizi bağlamanın ve "güvenli bir şekilde dersinizi" vermenin en iyi yolu mizahı kullanmaktır."

Güvenlik animasyonlu videolar, mesajı iletmenin ve belirli bir güvenlik videosunun istenen hedefine ulaşmanın mükemmel bir yoludur. Yine de böyle bir video oluşturmak kolay bir süreç değildir. Zaman alabilir ve önemli miktarda yatırım yapmaya hazır olmalısınız.

Bu videolar, sağlığa, çevrimiçi gizliliğe veya acil bir durumda güvenlik prosedürlerini vurgulayan potansiyel riskler hakkında farkındalık yaratan endüstrilerde yaygındı. COVID-19 salgını nedeniyle bugünlerde daha fazla ilgi görüyorlar.

Bu videolarla ilgili sorun, tatlı noktaya ulaşmaları gerektiğidir. İzleyicilerin dikkatini çekmeli, izleyicilerin sonuna kadar oturabilmeleri için ilgi çekici olmaları ve güvenlik mesajını iletebilmeleri gerekir. Başarılı bir güvenlik animasyon videosunu tanımlayan şey budur.

Arabada kadın güvenlik animasyonu

Tomasz Wysocki'nin sanat eseri

Bunu nasıl başarırsınız? Başarılı bir güvenlik animasyonlu videosu oluşturmanıza yardımcı olmak için, takip edilmesi kolay adımların bir listesini bir araya getirdik. Hadi devam edelim, olur mu?

Videonun Amacını Belirleyin ve Bilgileri Kontrol Edin

Yapmanız gereken ilk şey, videonuzun amacını bulmaktır. Bu zorunludur, çünkü hedef kararlarınızı yolun aşağısında şekillendirecektir - bir senaryo yazmak, animasyon stilini, tonu ve ses sanatçısını seçmek.

Tüm güvenlik animasyonlu videoları aynı hedeflere sahip değildir. Onları ulaşmak için belirledikleri hedeflere göre kategorilere ayırmak zorunda kalsaydık, şöyle görünürdü:

  • Eğitim videoları
  • Tehlike tanıtım videoları
  • Potansiyel tehlikeler hakkında farkındalığı artırmaya yönelik videolar
  • Eğitim ve öğretim videoları

Hedefi anlamanın en iyi yolu, birkaç şeyi dikkate almaktır - ürünleriniz / hizmetleriniz, çevresel faktörler ve hedef kitlenizin ihtiyaçları. Mükemmel örnek, Facebook "Fotoğraf Güvenliği" için oluşturulan videodur.

Facebook kullanıcıları her gün milyonlarca fotoğraf yüklüyor ve paylaşıyor. Video, Facebook'un kullanıcılarının güvenliğine önem verdiğine dair güçlü bir mesaj gönderiyor ve fotoğrafları nasıl yöneteceklerini ve olası kötüye kullanımları nasıl bildireceklerini bildiriyor.

Bu tür bir videonun zaten ortak bir amacı vardır, çünkü her şey güvenlikle ilgilidir. Ancak, yukarıdaki listeden alt hedeflerden herhangi birini ayarlayabilir veya bunlardan herhangi birini birleştirebilirsiniz. Örneğin, talimatları içeren bir tehlike tanıtım videosu oluşturabilirsiniz.

Yaratıcı olmadan önce yapmanız gereken bir şey daha var. Bilgilerin doğruluğunu kontrol etmelisiniz. İnsanların refahından bahsediyoruz ve onlara eyleme geçirilebilir bilgiler sağlıyoruz. Bilgiler% 100 doğru olmalıdır.

Araştırmanızı yaparken, güvenilir kaynaklar tarafından yayınlanan bilgileri kullandığınızdan emin olun ve komut dosyasında kullanmadan önce bilgileri iki kez kontrol edin.

Güvenlik Adımlarını Ele Alırken Sıkıcı Olmayan Bir Senaryo Yazın

Güvenlik prosedürleri, doğası gereği, özellikle yüzüncü kez bir güvenlik videosu izlemek üzere olan müşteriler ve müşteriler için sıkıcıdır. Öte yandan, güvenlik prosedürleri esastır. Birçok durumda, insanların hayatlarını kurtarabilirler. Peki, birisinin güvenlik adımlarını özetleyen bir video kadar sıkıcı bir şey izlemesini nasıl sağlarsınız?

Neyse ki, güvenli bir animasyonlu video ilgi çekici içerik oluşturmanıza yardımcı olabilir; insanların görmek isteyeceği bir şey. Bunu yapmak için, bir şovmenin ayakkabılarına adım atmanız ve katil bir senaryo yazmanız gerekir. Katil bir senaryo, güvenlik ipuçları ve animasyonlu videoyu tek bir cümleye koyduğumuzda, ekranın üst kısmına çıkan bir video var - Virgin Atlantic Güvenlik Filmi.

Arkasındaki insanlar, güvenlik adımlarını herkesin izlemek isteyeceği bir şeye dönüştürerek harika bir iş çıkardılar. Video içerik oluşturucuları, izleyicilerin dikkatini çekmek için film benzeri hikaye anlatımından yararlanır.

Hikayenin kahramanı sizin gibi başlıyor, güvenlik talimatlarını aktif olarak dinlemek için hiçbir ilgisi olmayan normal bir uçak yolcusu. Kısa süre sonra, kendisini farklı, potansiyel olarak zararlı durumlarda bulan ve güvenlik prosedürlerini ilgi çekici bir şekilde sergileyen bir şekerlemeye sürüklenir.

Bir şey varsa, bu örnek bize iyi yazılmış ve ilgi çekici bir senaryonun başarılı bir güvenlik animasyonlu videosunun temel taşı olduğunu söylüyor. Videoda ele almak istediğiniz tüm güvenlik adımlarını ve prosedürlerini özetleyerek başlayabilirsiniz.

Ardından, senaryo için heyecan verici fikirler bulmak için ekibinizle bir beyin fırtınası oturumu yapın. Örnekten de görebileceğiniz gibi, doğru tonla yedeklenmiş bir hikayeye güvenlik adımlarını dahil etmek bir kazan-kazan senaryosudur.

İlginç Bir Animasyon Stili Seçin

Hedefi belirledikten ve senaryoyu elinizde tuttuktan sonra, bir animasyon stili seçmeniz gerekir. Aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce seçenekle doğru olanı seçmeniz zor görünebilir. Güvenli bir animasyonlu video için doğru animasyon stili, hedefinize ulaşmanıza, senaryonuzu hayata geçirmenize ve aynı zamanda ilginç hale getirmenize yardımcı olabilir.

Diyelim ki, cam üzerine boya veya kum animasyonu kullanamayacağınız için seçeneklerinizi önemli ölçüde daraltır. Peki, gidebileceğiniz uygun animasyon stilleri nelerdir? 2D animasyon, 3D animasyon ve beyaz tahta animasyonu mükemmel seçeneklerdir. Bir kez daha, yaratıcılığınız buradaki tek sınırdır. İşte bununla ne demek istediğimize dair harika bir örnek - Cathay Pacific Havayolu Güvenlik Videosu.

Şirket ilginç bir animasyon stili yaratmaya karar verdi. Bunu yapmak için, canlı aksiyon çekimlerini animasyonlu grafiklerle birleştirdiler. Canlı aksiyon videosu ve animasyonlu karakterlerin karışımı beklenmedik bir an sunar ve izleyicileri animasyonlu karakterin gerçek dünya senaryosunda ne yaptığını görmeye davet eder.

Animasyon stili, güvenlik animasyon videonuzu oluşturabilir veya bozabilir. Bu yüzden seçtiğiniz video ajansına danışmalısınız. Fikirleriniz hakkında ne düşündüklerini kontrol edin ve vizyonlarını sizinle paylaşmalarını isteyin. Yarışmanın ne yaptığına ve izleyicilerin videolarına nasıl tepki verdiğine bir göz atın. Diğer markaların başarılı ve daha az başarılı animasyon videolarından öğrenilecek çok şey var.

Storyboard'a Mizah Enjekte Edin - Video Ajansının Yaratıcı Olmasına İzin Verin

Bir kelime videosu duyduğunuzda ilk çağrışım eğlencedir. Bir video izlerken, insanlar eğlenmek ister. Ne yazık ki, bir güvenlik animasyon videosu tamamen insanlara ders vermekle ilgilidir. Kitlenizi bağlamanın ve "güvenli dersinizi" vermenin en iyi yolu mizah kullanmaktır. En iyi öğretmenler bunu bilir ve sınıfı sessiz ve meşgul tutmak için kullanırlar.

Videoda güvenlik mizahı

Şerif Fouda'nın Sanat Eseri

Klasik bir video formatında, mizahı canlandırmak ancak gerçek aktörlerle mümkündür. Animasyonda, bunu çeşitli şekillerde başarabilirsiniz. Animasyonlu öğeler, müzik eklemek ve animasyonlu karakterlerin yüz ifadelerini basitçe değiştirmek, güvenlik ipuçlarını özetlerken bile mizahı eğlenceli ve neşeli bir şekilde sunacaktır. Godrej Güvenlik İpuçları - Yaşlı Ebeveynler animasyonunu harika bir örnek olarak alın.

Videoda, yaşlı ebeveynleri kendilerine bakan yetişkinler için uygulaması kolay birkaç güvenlik ipucu gösterilmektedir. Videonun konusu son derece ciddi olsa da, içerik oluşturucular videoyu neşeli hale getirmek için mükemmel bir iş çıkardılar. Karakterlerin vücut dili, yüz ifadeleri, müzik ve videonun sonunda sahneden kaçan hırsız bu animasyonu eğlenceli ve izlemesi ilgi çekici hale getiriyor.

Film şeridine mizah enjekte etmek biraz deneyim ve yaratıcılık gerektirir. Video ajansının yaratıcı olmasına izin vermeyi düşünün. Güvenlik animasyonlu videonuzu nasıl neşeli hale getirmeyi planladıklarını görmek için gelişmelerden haberdar olun. Şirketiniz veya hedef kitleniz hakkında, video ajansının komik bir şey oluşturmak için kullanabileceği bazı içeriden bilgiler sağlamanıza olanak tanır.

Uygun Bir Seslendirme Sanatçısı Bulun

Güvenlik animasyonlu videonuz için yalnızca metin kullanmanın yanlış bir tarafı yoktur. Önceki örnekte bunu göstermektedir. Ancak, izleyicilerin dikkatini çekmek için insan dokunuşu ve ek öğeler eklemek istiyorsanız, bir seslendirme gitmenin yoludur.

Bunu yapmak için bir seslendirme sanatçısına ihtiyacınız olacak. Animasyonlu videonuz için doğru olanı nasıl buluyorsunuz? Herhangi bir ses aşağıdaki özelliklere sahiptir:

  • Pitch – bir sesin algılanan yüksekliği veya alçaklığı;
  • Konuşma hızı – sesin ne kadar yavaş veya hızlı konuştuğu;
  • Ton ve doku – bir sesin benzersiz ses kalıpları;
  • Tonlama – kelimelerin teslim edilme yolunu tanımlar;

Doğru ses, birincil ve ikincil hedeflerinizi yansıtan sestir. İşte anlamanıza yardımcı olacak iki harika örnek.

"Covid-19'dan Nasıl Kaçınılır?" farkındalık animasyon videosunda anlatıcı olarak bir kadın seslendirme sanatçısı yer alıyor. COVID-19 virüsünden kaçınmanın en önemli yollarını odak noktasına getirmek için tonlamayı kullanarak sakince ve güven verici bir şekilde güvenlik ipuçları sunar.

Bu sakin ses belirli bir nedenden dolayı seçildi. İnsanlar panik halindedir, bu yüzden bu endişeye eklemeye gerek yoktur. Ayrıca, videonun sonunda, "bu virüsü birlikte ezeceğimizi" söyleyen bir umut ışığı görebilirsiniz.

Öte yandan, Panasonic'in Tavan Vantilatörü (Güvenlik Farkındalığı) Animasyon Videosu, tavan vantilatörü takarken ve kullanırken tehlikelere karşı güvenlik bilincini artırmayı amaçlamaktadır. Arkadaş canlısı anlatıcı ekranda bulunur. Ve bir robot olduğu için, konuşan bir bota mükemmel şekilde uyan bir ton ve dokuya sahip arkadaş canlısı bir erkek sesine sahiptir.

En önde gelen video ajansları, animasyonlu videonuz için en iyisini elde etmenize yardımcı olmak için seslendirme sanatçılarıyla el ele çalışır. Seslendirme sanatçılarından senaryonuzun bir bölümünü okumalarını isteyebilir, böylece onları seçebilir ve video temanıza uyan en iyi sesi seçebilirsiniz.

Toplayabileceğiniz gibi, herkese uyan tek bir animasyonlu video çözümü yoktur. Her işletmenin ve hedef kitlenin benzersiz olduğu göz önüne alındığında, oyunda birçok faktör vardır.

Bu süreci kolaylaştırmak ve başarılı bir güvenlik animasyon videosu oluşturmak istiyorsanız, ekibimizle iletişime geçin ve bugün bir teklif alın! Yaklaşan güvenlik videonuz hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti de vereceğiz.

Çeşitli projelerinizin 3D animasyon çözümleri ile somut bir şekilde size sunulmasını sağlayabilirsiniz. Gelişmiş bilgisayar programı desteğimiz ve kaliteye odaklanan çözümlerimizle sizden gelen bütün taleplere çözüm üretmeyi arzu ediyoruz. Özellikle projesi ile alakalı kafasında soru işareti olan girişimcilerin daha somut ve kaliteli çözümlere ulaşması adına harekete geçiyoruz. 

3D animasyon süreçlerinde sizlerden gelen özel taleplere cevap verirken kaliteli, güvenilir ve çözüm odaklı alternatiflere odaklanıyoruz. Proje ile alakalı gerekli değişiklik, düzenleme ve geliştirmeleri kısa sürede gerçekleştirerek uygulama aşamasına hazır sonuçlar sağlıyoruz. Üstelik animasyon sayesinde proje ile alakalı eksik ve yanlışlıkları gözlemleme şansı sunuyoruz. Böylelikle taleplerinizin tam anlamıyla karşılanmasında etkin çözümlere kapı aralıyoruz.

3D animasyon ya da görselleştirme, reklamcılık ve pazarlama alanında son derece önemli olan bir grafik çalışmasıdır. Harika görsel efektler ile eşsiz bir görünümün oluşturulacağı 3D animasyon için Pixplay olarak profesyonel bir destek sağlıyoruz. 3D animasyon hizmetlerinin sizlere sağlayacağı avantajlardan aşağıdaki gibi bahsedebiliriz. 

  • Harika görsel efektler sunar. Etkileyici bir görünüm için 3 boyutlu görüntüler çok önemlidir. 
  • Bir video şeklinde iş anlatmaya göre 3D animasyon çok daha kolaydır. Animasyon yardımı ile kısa süre içerisinde daha fazla bilgi akışı olabilir. 

3 boyutlu animasyon süreci genel olarak 2 aşamalı bir tanıtım videosu olarak oluşturulmaktadır. Pixplay’in sizlere sunduğu 3 boyutlu animasyon süreci ile ilgili detaylar şu şekildedir. 

Ön prodüksiyon süreci kapsamında müşteri taleplerinin değerlendirilmesi ile bir ön hazırlık gerçekleştirilir. Storyboard, senaryo, karakter tasarımı gibi birçok ön hazırlık bu aşamada gerçekleştirilir. 

Ön çalışmalardan onay alınması ile birlikte prodüksiyon süreci başlar. Renklendirme, sahne oluşumu, ses efektlerinin hazırlanması gibi süreçlerin tümü prodüksiyon kapsamında değerlendirilmektedir. 

Çalışmaların son revize ve rötuşlarının yapılması ile birlikte prodüksiyon süreci tamamlanmaktadır. 

Pixplay olarak fiyat teklifimizi sizden gelen animasyon planlarına göre hızlıca belirliyoruz. Eğer bizimle çalışmak istiyorsanız, bütçenize uygun her kalitede ve her türlü 3 Boyutlu Animasyonu  size sunabileceğimizden emin olun. Detaylı fiyatlandırma için “Teklif İste” butonunu kullanabilir ve briefinizi İstanbul’da faaliyet gösteren firmamız ile paylaşabilirsiniz.

Hızlı

Teslim tarihiniz yakın mı? Sorun yok.
Nihai kaliteden ödün vermeden sıkı teslim tarihleriyle çalışmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

Kreatif

Filmlerimiz için konseptler hazırlar anlatım açısından zengin, kitle merkezli markalı video içerikler üretiriz.

Her Zaman Yanınızdayız 👏

Sadece videonuz tamamlanana kadar değil, yayınlandıktan sonra da yanınızdayız.

Bulut Depolama​

Bulut Depolama​

Videonuz tamamlandıktan sonra proje dökümanlarınız, bulut depolama sistemlerimizde kaybolma riski olmadan güvenle saklanır

Verileriniz Güvende

Verileriniz Güvende

Paylaştığınız hassas bilgiler özenle korunur ve asla 3. kişilerle paylaşılmaz.

Telif

Telif

Videolarımızda kullanılan grafik, fotoğraf, müzik, seslendirme ve benzeri tüm içerikler hasasiyetle oluşturulur. Telif problemleriyle karşılaşmamanız için gerekli tüm önlemler alınır.

Projeni başlatmaya hazır mısın?

Proje ve iş birlikleri için iletişime geç

iletisim@pixplay.com.tr

This website uses cookies to improve your web experience.
İncele
Kaydır